تبلیغات
محرم دزفول - محرم دزفول - نمایشگاه عکس همراه خورشید

مدیر انجمن دوستداران و پژوهشگران شهرستان دزفول (دز پارس) گفت: نمایشگاه عکس با نام "همراه خورشید" به مناسبت آغاز ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام در دزفول برگزار می‌شود.

محمد آذرکیش در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ـ منطقه خوزستان ـ بیان کرد: این نمایشگاه کاری از ستاد اربعین حسینی شهرستان دزفول است که با پیگیری و همراهی انجمن دوستداران و پژوهشگران دزفول و جمعی از هنرمندان دزفول با تصاویری از محرم و صفر شهرستان دزفول برپا خواهد شد.

او افزود: این نمایشگاه با هدف ترویج فرهنگ عاشورایی و در زمینه حمایت و معرفی آثار هنرمندان دزفولی است و شامل 65 عکس از آثار 39 عکاس عاشورایی دزفول در قطع 50 در 70 است.

وی توضیح داد: در حاشیه این نمایشگاه غرفه آتلیه عکس کودکان عاشورایی نیز برای ایجاد شور و حال بیشتر فضای فرهنگی نمایشگاه فعال است. علاوه بر آن در غرفه دیگر این نمایشگاه کارگاه نقاشی کودک نیز دایر شده و کودکان می‌توانند تصاویر عاشورایی نقاشی شده را رنگ‌آمیزی کنند. ضمنا مسابقه پیام‌نویسی که شامل برداشت بازدیدکنندگان از عکس است نیز برقرار است و بازدیدکنندگان می‌توانند پیام هر عکس را در جمله‌ای کوتاه بنویسید. هر شب به قید قرعه به برندگان جایزه داده می‌شود.

آذرکیش گفت: ستاد اربعین حسینی بیش از یک دهه هست که هر سال با تدارک بزرگداشت روز اربعین حسینی برنامه‌ریزی و هماهنگی گسترده‌ای را ساماندهی می‌کند و سالانه بیش از 20 هزار نفر در این مراسم شرکت می‌کنند. علاوه بر آن در برخی سال‌ها با پوشش زنده مراسم محرم دزفول و پخش از طریق اینترنت تلاش کرده است تا سهمی در برگزاری هر چه پرشورتر عزادارای امام حسین علیه‌السلام و یارانش داشته باشد. در این زمینه انجمن دوستداران و پژوهشگران دزفول از سال گذشته با هماهنگی عکاسان عاشورایی دزفول مجموعه‌ای از آثار این هنرمندان را گردآوری کرده و با حمایت و هماهنگی ستاد اربعین حسینی شهرستان دزفول اقدام به برگزاری نمایشگاه عکس همراه خورشید کرده‌اند.

وی ادامه داد: این نمایشگاه از 22 مهر تا هفت آبان 94 مصادف با اول تا پانزدهم محرم 1394 در طبقه اول مجتمع تجاری نگین دز واقع در چهار راه شریعتی دزفول برپا خواهد بود.

مدیر انجمن دوستداران و پژوهشگران شهرستان دزفول (دز پارس) خاطرنشان کرد: مراسم محرم در دزفول از شور خاصی برخوردار است و انجمن دوستداران و پژوهشگران شهرستان دزفول در سال‌های گذشته با حمایت از عکاسان عاشورایی دزفول مجموعه نرم‌افزاری "سوگنما" را منتشر کرده برپایی نمایشگاه عکس محرم دزفول در تهران و علاوه بر آن مراسم تقدیر از عکاسان عاشورایی را نیز در کارنامه خود دارد. در ایام محرم بیش از 100 عکاس این مراسم را هر ساله مستند‌سازی می‌کنند. برگزاری مراسمی از این دست می‌تواند نقش مهمی در تشویق هنرمندان و خلق آثار هنری با موضوع محرم و فرهنگ عاشورایی باشد.

محرم 12

Dezful Moharam
طبقه بندی: محرم دزفول در رسانه ها،
برچسب ها: دزفول، محرم دزفول، عزاداری دزفول، هیئت های عزاداری دزفول، تاسوعا دزفول، عاشورا دزفول، محرم خوزستان،

تاریخ : جمعه 24 مهر 1394 | 05:58 ب.ظ | نویسنده : نجمه مورث نوری | نظرات
محرم دزفول روز عاشورا بقعه رودبند
محرم دزفول عاشورای 97
حضور فعالانه انجمن دزپارس دزفول در روز تاسوعا و عاشورا جهت گسترش فرهنگ محرم بی زباله
شرکت گسترده اعضای انجمن دزپارس دزفول در برنامه محرم گردی سال 97
محرم دزفول روز عاشورا
محرم دزفول عصر روز تاسوعا
محرم دزفول روز تاسوعا
شب دوم محرم دزفول تعزیه تکیه حضرت رقیه (س)
محرم دزفول - عزاداران حسینی در روز عاشورا
محرم دزفول - عاشورای حسینی
محرم دزفول - عزاداران حسینی
محرم دزفول - پذیرایی از عزاداران آقا امام حسین (ع)
محرم دزفول - عزاداری روز تاسوعا
شرکت فعالانه انجمن دزپارس در پاکسازی روز تاسوعا و عاشورا
بازدید اعضای انجمن دزپارس از مراسم محرم در محلات تاریخی دزفول
محرم دزفول - شیرخوارگان حسینی السلام علیک یا علی اصغر(ع)
محرم دزفول - زنجیرزنان حسینی در دزفول
محرم دزفول - عزاداران پور شور حسینی
محرم دزفول - عالمی یک قطره و دریاست حسین (ع)
محرم دزفول - محرم در بافت تاریخی دزفول
دزفول محرم پر شور حسینی
محرم دزفول - سینه زنان حسینی
مراسم پور شور محرم دزفول
محرم دزفول - مراسم تاسوعای حسینی در دزفول
محرم دزفول - شور حسینی
پوستر اربعین حسینی سال 95 دزفول
شام غریبان دزفول سال 95
بقعه «آقا رودبند» پایگاه وحدت بخش عزاداری‌های محرم در دزفول
ظرفیت ثبت ملی شدن آئین چوب زنی در دزفول
محرم دزفول - مراسم شیرخوارگان حسینی
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • ستاره مادرید